تبلیغات
طرفداران رئال مادرید - علی علیه السلام و دو حجاب
پنجشنبه 1392/08/2

علی علیه السلام و دو حجاب

   نوشته شده توسط: محمد    

معروف است حجاب معاصرت عاملی است برای ناشناخته ماندن بزرگان و شخصیت های تاثیر گذار.کینه ها ،حسد ها ،کوته نظری ها و عدم تحمل شنیدن حرف مخالف و مانند آن، باعث می شود که شخصیت ها تا در قید حیاتند و حتی بعد از مرگ و تا وقتی عوامل تحقق این حجاب وجود دارد،نا شناخته بمانند.

به نظر می رسد تاریخی بودن و فاصله گرفتن از دوران  حیات یک شخصیت نیز خود ممکن است یک حجاب شود  چرا که در پس سال ها و قرن ها ممکن است به صورتی دیگر معرفی شود و برداشتی دیگر از او در ذهن ها نقش بندد ؛ و این امر باعث می شود که آوازه او رفته رفته رو به افول نهد و جاذبه و ربایش خود را از دست دهد.
من معتقدم شخصیتی چون مولا علی علیه السلام در پس هر دو حجاب است در زمان  حیاتش که عیان و آشکار است و( به عنوان مثال)در زمان ما و در بین خود ما به اصطلاح پیروان او ،مقایسه ها، استفاده ابزاری از نام و آوازه او برای مقاصد سیاسی ،تحلیل های نابجا و افراط و تفریط آمیز برای  توجیه عمل کرد خود و همچنین پرداختن به بعضی از ابعاد شخصیت ایشان و شاخص نمودن آن و فراموشی ابعاد دیگر و یا کمتر پرداختن به آن و...ممکن است چهره ای دیگر از ایشان را در اذهان جلوه گر کند.
البته و صد البته شخصیت او همچنان از پس این حجاب ها درخشش و تلألو دارد و قلب ها و ذهن ها را مبهوت و مجذوب خود می کند که می بایست آن را  به حساب عظمت شخصیت و بزرگی روح او نهاد.

http://negahedini.mihanblog.com/


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر